MATBEG 2019

MATBEG (Matematiksel Becerileri Geliştirme) Uygulaması 2018-2019 Öğretim yılında 1 adet olarak yapılacak olup uygulama tarihi 18-23 Şubat 2019 tarih aralığıdır. (Okulun uygunluğuna göre bu tarihler arasında herhangi bir zamanda yapılabilir)

Uygulamaya bu yıl okul başvurusu ve bireysel başvuru yapılabilecek.

Okul başvuruları başlamıştır. 11 Ocak 2019 tarihinde sona erecektir.*

*Erken kayıt dönemi 1 Kasım 2018 tarihinde sona erecektir.

*MATBEG uygulamasında her yıl belirlenen bir katılımcı sayı sınırı bulunmakla birlikte bu sayıya ulaşılınca kayıtlar kapatılır.

Not: Bireysel Kayıtlı öğrenciler uygulamaya 23 Şubat 2019 tarihinde saat 10.00’da kendilerine uygun uygulama merkezi var ise katılabilirler. Uygulama merkezleri 1 Ekim 2018 tarihinde ilan edilecektir.

Okulunuzun uygulama merkezi olmasını istiyorsanız başvuru için tıklayınız (Uygulama merkezi olan okullara bireysel kayıtlar yapılabilmektedir. Sadece okulunuzun öğrencileri ile kayıt yaptırmak için aşağıdaki kayıt ol butonuna tıklayınız.)

(Okul uygulama merkezi için Son başvuru tarihi 27 Eylül 2018)

Uygulamaya merkezlerini görmek için tıklayınız

MATBEG (Matematiksel Becerileri Geliştirme) Nedir?

Öğrencilerin çeşitli aparatlar ve boyama kalemleri ile günlük yaşam problemleri ve sıra dışı problemlere yanıt aradıkları gerçek yaşam ile matematiği ilişkilendirmesini ve sevmesini sağlayacak problemlerin yer aldığı benzersiz bir matematik uygulamasıdır.

MATBEG (Matematiksel Becerileri Geliştirme) Uygulamasında öğrenciye nasıl bir karne verilir?


MATBEG (Matematiksel Becerileri Geliştirme) Uygulamasında öğretmen, okula ne tür raporlar verilir?

MATBEG (Matematiksel Becerileri Geliştirme) Uygulamasında öğrencilere ödül verilir mi?

Hayır MATBEG uygulamasında öğrencilere ödül verilmemekle birlikte bu yıl Türkiye de yüzde 5’lik dilime giren öğrencilere başarı sertifikası gönderilecektir.


Uygulama (Sınav) Merkezi Nedir?

Uygulama merkezi olmanız durumunda ilinizde kendi okullarında sınav düzenlenmeyen öğrencilerimiz okullarınızda bireysel olarak sınava girmek için başvururlar.

Okulunuzun Sınav Merkezi Başvurusunu yapmak için tıklayınız.

MATBEG uygulaması ücretli midir?

Evet uygulama ücretli bir uygulama olup ücret 1 Kasım 2018(erken kayıt) tarihine kadar 25 ₺, bu tarihten sonra 30 ₺'dır. Kayıtlar 11 Ocak 2019 tarihinde sona erecektir.


Sınavı Merkez Olmadan Okulumuz Uygulamak İstiyoruz Ne yapmalıyız?

kayit.matbeg.net sayfasından üye olarak okul bilgilerinizi ekleyiniz. Sonrasında öğrencilerinizi tek tek ya da toplu olarak ekleyebilirsiniz.