• Benzersiz çevrimiçi
    uygulamalarımızla tanışın
  • Örnek problemlerimizi inceleyin!
    Tıklayın

Çevrimiçi Ölçme ve Değerlendirme Araçlarımızın Yapısı

Farklı Soru Formatları

Uygulamalarımızda her beceriyi ölçmek için en uygun soru formatı tercih edilmektedir. Açık uçlu (essay), kısa cevaplı, çoktan seçmeli, eşleştirmeli, grid, doğru yanlış gibi soru formları ile birlikte çizim yapma, boyama ve aparat desteği ile soruyu cevaplama gibi çeşitli formatlar çevrim içi uygulamalarımızda bir arada kullanılmaktadır.

Test Güvenirliği

Bütün çevrim içi uygulamalarımızda öğrencinin gizlilik haklarını göz önüne alarak geliştirilmiş ileri güvenirlik yöntemlerini kullanılmaktadır. Cevaplama süreleri, benzerlik ve plajerizm denetimi, düzey doğrulama soruları gibi yöntemler ile testin güvenirliğini arttıracak algoritmalar çevrim içi uygulamalarımızda yer almaktadır. Her uygulamamızda hem öğrenci, hem soru hem de test için güvenirlik bir arada ve etkileşimli hesaplanmaktadır.

Sorunsuz Çalışan Uygulama

Çevrim içi uygulama platformumuz anlık ve toplam katılımcı sayısından etkilenmeyen, yüksek sayfa yenileme, indirme ve yükleme kapasitesi olan alt yapısı ile öğrencilere sorunsuz bir çevrim içi uygulama deneyimi sunmaktadır.

Benzersiz Puanlama Sistemi

Uygulamalarımızda beceri ölçümleri için geliştirilmiş, uluslararası sınavlarda kullanılan ileri puanlama, analiz ve değerlendirme sistemleri kullanılmaktadır. Öğrencilerin hem genel hem de soru düzeyindeki performansları yüksek güvenirlik kriterleri ile belirlenmektedir. Aynı zamanda kısmi ve dereceli puanlanan sorularımız hakem yanlılığını ortadan kaldıran çoklu anonim hakem yöntemi ile analiz edilmektedir.

Detaylı Değerlendirme ve Geri Bildirim

Bütün uygulamalarımız en güncel ölçme ve değerlendirme ilke ve prensipleri göz önüne alınarak geliştirilmekte, puanlanmakta ve değerlendirilmektedir. Sonuçlar öğrenci performansını, genel ve alt beceri düzeylerini göz önüne alarak hem bireysel hem de grup yeterliklerine göre raporlanmaktadır. Aynı zamanda öğrenci performansına ait üstün ve eksik yanlar, öğrenciyi geliştirme önerileri kolay anlaşılır grafik ve tablolar ile öğrenciye özgü paylaşılmaktadır.

Çevrimiçi Uygulama Soru Örneklerimiz

Öğrencilerimizden Gelenler

Çok zor ve çok eğlenceli bir sınavdı. Ben Matbeg ve Fenbeg sınavına da girdim. İkisi de en az bunun kadar eğlenceli ve zordu. Teşekkürler. Bir de okullarımızda olamamamıza rağmen dijital ortamdan sınav yapmanız çok güzel olmuş ve çok başarılı olmuş.

Sizi çok özledik okulda yaparken daha güzel oluyordu ileride olacak sınavlarınız için sabırsızlanıyorum ayrıca kırmızı başlıklı kız hikayesi etkinlikleri çoooooook güzel bir sonraki sınava kadar görüşürüz. ı love youuuuu

Sınav çok eğlenceli ve öğretici. Sınavın öncesinde bulunan bilgilendirici rehberde çok iyi. Umarım seneye bir daha girerim. Seneye görüşmek üzere

Bugünlerde uzak da olsak bu sınavı yapabilmemizi sağlıdığınız için sizlere çok teşekkür ederim.

Bence çok eğlenceliydi yaparken çok heyecanlandım çok güzel bir sınav ellerinize sağlık. Emeğinize sağlık. İnşallah herkes başarılı bir şekilde sınavını yapabilir. Soruların bazısı kolay bazısı zordu sorular özenle hazırlanmış. Ben sınavı çok beğendim.İnşallah diğer kişiler de sınavı beğenir

Soruları çözmek çok eğlenceliydi. Tek düzelikten uzaktı ve soruları çözerken hiç sıkılmadım. Teşekkürler.

Yaparken çok eğlendim, yazma olsun çizme olsun gerçekten çok eğlenceliydi, sınavı yaparken resmen stres attım diyebilirim. Beni en çok mutlu eden ve etkileyen kısım, imlecin okunan metnin konusuna göre değişmesiydı. Kullanılan mücevher ve ninja kaplumbağa çok tatlıydı. Yine olsa yine girerim, çok güzeldi emeği geçen herkesin eline sağlık.

Güzel bir sınavdı. Kırmızı başlıklı kız bölümü çok güzeldi.Haritaya çizme gibi daha fazla bölüm yaparsanız sevinirim. Çok keyifliydi. Böyle daha fazla sınava girmek isterim. Teşekkürler

Öncelikle bu uygulamayı düzenlediğiniz için çok teşekkür ederim. Bu uygulama sayesinde okumaya olan ilgimiz arttı, okumak bizler için daha zevkli hale geldi. Böyle bir uygulama olduğunu duyunca çok sevindim. Okumayı çok seven, beyni, zihni ve ruhu böyle bir gıdaya lazım olan biz çocuklar için bu uygulama çok iyi oldu. Bu uygulamanın gerçekleştirilmesinde rol oynayan herkese çok teşekkürler.

Tabii ki de normaldaki derste yaptığımız sınavlara benzemiyordu. Geçen FENBEG sınavını yaptığımızda okuldaydık. Şimdi ise bu COVİD19 hastalığından dolayı evdeyiz. Okulda daha güzel olurdu beli bu sınav fakat şimdi de okulda olduğu gibi bu sınavı yapıp bititirdim. Bu sınav çok güzel olmuş. Yana çok teşekkür ederim.